Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMADEM DALGIÇ AŞEVİ VE HAYIR ÇARŞISI AÇILDI

ADEM DALGIÇ AŞEVİ VE HAYIR ÇARŞISI AÇILDI

Süleymanpaşa Belediyesi, 100. Yıl Mahallesi’nde 60 gün gibi kısa bir sürede hayata geçirdiği yeni Aşevi ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.

5000 KİŞİYE KADAR YEMEK ÇIKABİLİYOR

Eski Aşevi binasının fiziki koşullarının yetersiz olması ve belediyeye olan kira yükü nedeniyle harekete geçen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 100. Yıl Mahallesi’nde yeni aşevi yapımı için düğmeye basmış ve sadece 60 günde tamamlanan Aşevi ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, yeni binasına taşınarak hizmet vermeye başlamıştı. Korona virüsü salgınının en yoğun olduğu dönemde yeni binasında hizmete giren Aşevi, açılış töreni yapılmadan hizmet vermeye başlamış, günlük rutin 800 kişilik sıcak yemek servisi hizmetini bu dönemde 1600’e çıkararak sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlarımızın temel gıda ihtiyaçlarını karşılamıştı. Yine bu süreçte hizmet binasının bünyesinde bulunan Hayır Çarşısı ile Ramazan ve Kurban Bayramları öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ücretsiz yeni kıyafet ve ayakkabı hizmeti vererek yüzleri güldürmüştü.

“BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel açılış konuşmasında şu sözleri söyledi; “Süleymanpaşa’mıza, 100. Yıl mahallesine yakışan bir Aşevi ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü oldu. Günde 5000 kişiye yemek çıkartabileceğimiz binanın bize maliyeti KDV dahil 1 milyon 278 bin TL’dir. Çok kısa sürede tamamlanmış bir yatırım oldu. Bölgede yaşayan tüm hemşehrilerimiz için hayırlı olsun. Bu projeyi hayata geçiren Adem Dalgıç hocamıza teşekkür ediyorum. Bu şehirde benim vatandaşıma kimin katkısı olduysa isminin yaşatılmasından yanayım. Her şey siyaset değil. Birbirimize sahip çıkmamız gerekir. Yiğidin hakkını yiğide vermek gerekir” dedi.

Daha sonra 2009-2014 Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, aşevinin Süleymanpaşa’ya hayırlı olması temennilerinde bulundu.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR