Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaSİYASETMESTAN ÖZCAN'DAN ÖZTRAK'A CEVAP

MESTAN ÖZCAN’DAN ÖZTRAK’A CEVAP

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkanı Mestan Özcan, sabah gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın açıklamalarına yönelik bir basın açıklaması yayınladı.

Size bu açıklamayı özellikle ivedi bir şekilde yapmak istedim.

Bugün CHP Parti Sözcüsü’nün, yanına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını da alarak yaptığı bir basıl toplantısından haberdar oldum.

Birkaç konu var, hızlıca birkaç kelam edeceğim.

Birincisi, demiş ki “ekonomi çok kötü, batıyoruz, beceremediler görüyorsunuz”

Seviniyor musun anlamadık Sayın Faik Öztrak?

Bir taraftan Londra Borsası, bir taraftan kur lobileri, bir taraftan uluslararası finans baronları, bir taraftan dünyanın kirli siyasetinin finans silahşörleri bu memleketle -hem de tam seçim öncesi- bu kadar uğraşıyorken; sen seviniyor musun Sayın Öztrak?

Bu saydığım Türkiye düşmanları seviniyorken, Kandil seviniyorken, YPG seviniyorken bizim bunların karşısında dik duruşumuzun nesi sana batıyor? Bunu sen bir söyle de bilelim.

Ey Sayın Eski Hazine Müsteşarı!

İnsan söylediklerinden biraz utanır. Sizden bu memleketi 2002’de ne halde teslim aldığımızı unutmadık. Gayri safi Milli Hasılayı kaç katına çıkardık 17 yılda bunu da söylesene? Kaç trilyon dolar yatırım yaptık 17 yılda bu ülkeye bunu da anlatsana. Siz neden yapmadınız? Neden yapamadınız? Elinizden tutan mı vardı?

SGK’yı batırmakla mı meşguldünüz? Neden bir dikili ağacınız olmadı bu memlekette?

Cevap versene bunlara da?

Veremezsin. Neden biliyor musun?

Çünkü seni ve senin Genel Başkanını yönlendirenler bunları konuşmana izin vermezler.

İkincisi, demiş ki “Terörle mücadele ordunun başarısıdır. Hükümetin başarısı değildir. Şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.”

Bu şehirde terörden ve şanlı ordumuzdan bahsederek algı siyaseti yapacak son insan CHP Parti Sözcüsü olan Sayın Faik Öztrak’tır.

Uzak değil, 2018 yılının Kasım ayı sonunda, terörle, terörü savunanlarla asla birlikte olmadıklarını savunan Kılıçdaroğlu ile birlikte, terör örgütü PKK ve bunların Suriye kolu YPG’yi her fırsatta, hem de Alman meclisinde savunan, Türkiye’ye karşı Alman kamuoyunu kışkırtmaya çalışan, NATO’yu Türkiye’ye müdahaleye çağıran Almanya Sosyal Demokrat Partisi milletvekili Sevim Dağdelen ile görüştün mü, görüşmedin mi? Boy boy fotoğrafların yayınlandı mı, yayınlanmadı mı?

O görüşmede gayet mutlu bir tebessüm içinde olan Genel Başkanınıza “yahu biz ne yapıyoruz böyle?” diyemeyen birinin, kalkıp Tekirdağ’da yerel siyaseti algı oyunları ile dizayn etme çabalarını artık bu halk reddedecektir. Buna inancım tamdır.

Üçüncüsü, diyor ki “En az %55 ile zaten biz 12-0 yapacağız. Belediyelerimiz çok başarılı diyor. Genel siyaset yapmıyoruz, yereli konuşuyoruz” diyor.

Sayın Öztrak, neden bu şehrin potansiyelini iç eden, belediyeciliği beceremeyen, bu şehrin imkanlarını kullanamayan Belediye Başkanlarınızı uyarmadınız? Dedenizden babanıza, babanızdan size geçen bu CHP Tekirdağ Hanedanının elinizden kaçacağını, dolayısıyla musluklarınızın kapanacağını mı düşündünüz? Bu başarısızlık size mal edilir diye mi düşündünüz? Neden başarısız Belediye Başkanlarınıza “yahu niye çalışmıyorsunuz?” demediniz.

TESKİ Genel Müdürü olarak atadığınız, Ankara’dan gönderdiğiniz, hatta eşini de Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği’nde görevlendirdiğiniz, sizin adamınız, Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Dr. ŞAFAK BAŞA Kasım ayında ne dedi hatırlıyor musunuz?

“…en büyük özelliği temel atmaktan ibaret olan Albayrak’ın her yeri bir şantiyeye çevirmesi bizleride çok zor durumda bıraktığı için çok tartışmalı süreçlerimiz oldu. Oysa marifet temel atarak projeyi yarım bırakmak değil, başladığın işi bitirip halkın hizmetine sunmaktır. Tekirdağ’ın 11 ilçesinde de atılmış temeller ve yarım kalan projeler yüzünden 11 ilçe Belediye Başkanımız şu an derdini vatandaşa anlatmaya çalışıyor. Kadir Albayrak maalesef yanlış yatırım kararlarıyla kasada beş kuruşumuzu bırakmadı. Şu anda belediye maalesef borç batağına sürükleniyor. Banka kredilerine sarılarak günü kurtarmaya çalışıyor. Bir Büyükşehir Belediye binamız dahi yok, bu gidişle ne zaman olacağı da belli değil…”

Yani neymiş?

Biz doğruyu söylüyormuşuz!

Yani neymiş?

Bir tane soruma cevap verememelerinin nedeni benim doğru söylememmiş!

Allah için, insan sorduğum soruların bir tanesine bari cevap vermeye çalışırdı.

Yapamadılar. Neden? Verecek cevapları yok da ondan!

Ne düşünüyorlar biliyor musunuz?

Bu memleketin insanı nasılsa, “biz ne dersek diyelim, neyi beceremezsek beceremeyelim” bizi seçecek diye düşünüyorlar!

Yazık değil mi yahu bu Tekirdağ’a?

Sayın Faik Öztrak’ın dedesinin, babasının malı mı kardeşim bu memleket?

Sayın Faik Öztrak ciddi bir psikolojik ikilem içerisindedir. Kendisine bir süreliğine tatile çıkmasını tavsiye ediyorum.

Sevgili Tekirdağ,

Mahkum değiliz. 1919’da mahkum olmadığımız gibi, 2019’da da mahkum değiliz.

Mustafa Kemal’e yapamazsın diyenler nasıl haksız çıktıysa, yapamazsın diyenler yine haksız çıkacaklar. Bu milletin evlatları yapmaya azmettikleri herşeyi yaparlar. Ben azmettim. Bu şehrin potansiyelini çatır çatır açığa çıkaracağım. Ne yapacağım dediysem de SÖZ,  YA-PA-CA-ĞIM!

Saygılarımla…

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR