Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEM500 DÜKKANLI YENİ SANAYİ SİTESİ YAPIMI BAŞLIYOR

500 DÜKKANLI YENİ SANAYİ SİTESİ YAPIMI BAŞLIYOR

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, S.S. 100. Yıl Tekirdağ 2. Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin olağan genel kuruluna katılarak Karadeniz mahallesine yeni yapılacak sanayi sitesi hakkında bilgiler verdi.

ÖNCELİK ESKİ SANAYİ ESNAFINDA OLACAK

Eski Sanayi Sitesi’nde uygulanacak olan Kentsel Dönüşüm projesi hakkında bilgilendirmede bulunan Başkan Yüksel, Karadeniz Mahallesi’nde yeni yapılacak olan sanayi sitesi ve işyerleri ile ilgili bir sunum yaptı. Yeni Sanayi Düğün Salonu’nda gerçekleşen genel Kurulda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte Süleymanpaşa’da hayata geçirilecek olan Kentsel Dönüşüm projesinin detaylarını Yeni Sanayi Sitesi esnafı ile paylaşan Yüksel, yeni yapılan sanayi dükkânlarının teknik ve yapısal özellikleri ile ilgili de açıklamada bulundu. Cüneyt Yüksel, yaklaşık 500 adet işyerinin olacağı Karadeniz Mahallesi yeni sanayi sitesinin tamamlanmadan eski sanayi sitesinin yıkılmayacağının müjdesini de verdi. Ayrıca yeni sanayi sitesinde işyeri alacaklar konusunda öncelik hakkı eski sanayi sitesi esnafında olacağını belirtti.

YÜKSEL: “SANAYİ ESNAFIMIZA ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN”

S.S. 100. Yıl Tekirdağ 2. Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin olağan genel kuruluna Başkan Yüksel dışında Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Şenol Karaküçük ve Gökhan Saygı, Encümen Üyesi Şahin Umur, Belediye Meclis Üyeleri Metin Çalışkan, Ali Rıza Eti ve Hikmet Mutlu da konuk oldu. Genel Kurul sonrası açıklamada bulunan Başkan Yüksel, “S.S. 100. Yıl Tekirdağ 2. Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifimizin olağan genel kurul toplantısında kooperatif üyelerimizle buluştuk. Genel kurulda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte şehrimizde uygulayacağımız Kentsel Dönüşüm programı kapsamında yenilenecek küçük sanayi dükkânlarımız hakkında bilgi verdik. Sanayi esnafımıza yaptığımız sunumda, dönüşüm projemizle birlikte çehresi değişecek sanayi sitesi ve işyerlerinin yapısal özelliklerini anlattık. Şimdiden şehrimize ve sanayicimize hayırlı olsun,” diye konuştu.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR