Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEM50 Yıllık Sorun 3 Günde Çözüldü 

50 Yıllık Sorun 3 Günde Çözüldü 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Eski Sanayi sitesinin olduğu bölgede 50 yıllık yaşanan yol sorunu Cüneyt Yüksel ile birlikte 3 günde çözüldü.

Süleymanpaşa Belediyesi, asfalt sezonunun açılması ile birlikte şehrin yıllardır el değmemiş cadde ve sokaklarını birer birer yeniden kullanılabilir hale getiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Eski Sanayi Sitesi’nin bütün sokaklarını asfaltla kaplayarak yeniledi.

Süleymanpaşa’da uzun yıllardır çözüm bekleyen birçok cadde ve sokağın yenileme çalışmalarını asfalt sezonu başlar başlamaz hızla tamamlayan Süleymanpaşa Belediyesi, Eski Sanayi Sitesi’nin kullanılamaz durumdaki yollarını da tamamen sıcak asfalt serimi yaparak yeniden kullanıma sundu.

50 SENE SONRA ASFALT YENİLENDİ
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan eski sanayi esnafı Mobilyacı Abdurrahman Metiner; ‘’Baya memnun kaldık aşşağı yukarı 50 sene sonra sıfırlandı asfaltımız. Daha önce hep yama yapılmıştı şuanda süper bir şey oldu. Yıllardır söylüyorduk kısmet bu belediyeye nasip oldu. Bizim burası 1 günde tamamlandı. Tamamı birkaç gün içerisinde bitti. Hem kazıp hem yapmak kolay değil tabi ki. Dış cephelerimizin boyanması da çok iyi oldu. Pazar günü yapıldı bu iş bir nevi esnafa sürpriz oldu. Pazartesi günü bir geldik bitmiş bile hoşumuza gitti. Bizlerin haberi yoktu yapılacağından.’’ Şeklinde konuştu.

MEMNUN OLMAYANA DİYECEK BİR ŞEY YOK !
Yapılan bu hizmetten çok memnun kaldıklarını belirten Oto Elektrikçisi Niyazi Batır ;‘’Ben 1976 yılında geldim burayailk çalıştığım dükkan da burası. Burada daha önce böyle bir çalışma görmedik. Burası şuanda yeni sanayi oldu, eski sanayi diye bir şey kalmadı. Bu yapılan hizmetten tabii ki memnunuz. Dış cephelerimiz de boyandı 10 numara hizmet oldu. Standart oldu, bundan memnun olmayan varsa diyecek bir şey yok.’’dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR