Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEM5. Uluslararası Süleymanpaşa Optimist Kupası Sona Erdi

5. Uluslararası Süleymanpaşa Optimist Kupası Sona Erdi

Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliği ile gerçekleştirilen 5. Uluslararası Süleymanpaşa Optimist Kupası Yelken Şampiyonası, ödül töreni ile sona erdi. Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nde gerçekleştirilen kapanış seremonisinde 4 gün boyunca mücadele ederek ilk sıraları alan sporculara ödülleri verildi.

Bu yıl 9 ülkeden 32 kulüp ve 186 sporcunun katıldığı 5. Uluslararası Süleymanpaşa Optimist Kupası’nın kapanış seremonisi protokol konuşmaları ile başladı.

YÜKSEL: “ÖNÜMZDEKİ YIL YELKENE DAHA BÜYÜK BÜTÇE AYIRACAĞIZ”

Kürsüye ilk olarak Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel gelerek konuşmasını yaptı. Yelken sporuna önümüzdeki dönemde ciddi yatırım yapacaklarının sözünü veren Yüksel, “Tüm sporcularımızı ve yelken sporuna gönül vermiş herkesi kutluyorum. Az önce Yelken Federasyonu başkanımızla konuşma fırsatımız oldu. Önümüzdeki dönemde Süleymanpaşa’da daha büyük organizasyonlar yapacağımızın sözünü aldık kendisinden. Biz de Yelken Federasyonumuzun desteği ile daha büyük ve daha geniş katılımlı organizasyonlar için hem Süleymanpaşa Belediyesi hem de Tekirdağ Yelken Kulübümüz adına söz veriyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda yurtdışından daha fazla katılım olursa biz bundan mutluluk duyacağız. Önümüzdeki yıl için kulübümüzle birlikte eksiklerimizin tamamlanması ile ilgili çalışmalarımız olacak. Süleymanpaşa Belediye Başkanı olarak önümüzdeki yıl bu branşa ciddi bir bütçe ayıracağımızın sözünü de veriyorum. Hedefimiz, yelken sporunda Türkiye’nin en üst düzey kulübü olmak. Bunun için her anlamda kulübümüzün yanındayız. İnşallah önümüzdeki yıllarda tüm Türkiye’de Tekirdağ ve Süleymanpaşa konuşulacak. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyor, bütün sporcularımızı kutluyorum,” ifadelerini kullandı.

TYF BAŞKANI AKDURAK TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Yüksel’in ardından konuşan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak da organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Hepimiz yine muhteşem bir Tekirdağ organizasyonu ile birlikteyiz. Tekirdağ’a her seferinde sevgi ile geliyorum. Burada yapılan tüm başarılı işlerin altında tek bir neden var. O da Tekirdağ Yelken Kulübü’nün bu işi sevgi ve adanmışlıkla yapıyor olmasıdır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kolay değil. Her yönü ile emek ve maddi yatırım isteyen bir organizasyon. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Sayın Cüneyt Yüksel’e çok değerli katkıları için teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, milli takımlara sporcu yetiştiren Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü, Sayın Yüksel’in de destekleri ile çok daha güzel yarınlara yelken açacak. Sayın Belediye Başkanım ve Tekirdağ Yelken Kulübü’nün destekleri ile çok daha büyük ve uluslararası organizasyonları gerçekleştireceğiz,” diye konuştu.

BAŞARILI SPORCULARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Konuşmaların ardından şampiyonada görev alan hakem ve jüri heyetlerine plaket takdimi yapıldı. Daha sonra ödül törenine geçildi.

Şampiyonanın üçüncü günü gerçekleştirilen ve yarışlarda yer alan ülkelerin en iyi performans gösteren sporcularının yarıştığı Cherry Cup’ta ilk üç sırayı alan erkek sporculara ödüllerini Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel verdi. Cherry Cup’ta ilk üç sıraya yerleşen kızlara ise ödülleri TYF Başkanı Özlem Akdurak tarafından takdim edildi.

Ödül töreni, Senior Genel Klasmanda ilk beşe giren sporcularla devam ederken, Senior Kızlar ve Junior Genel Klasman ile Junior Kızlar kategorilerinde de ödüller verildi. Kapanış seremonisi, ödül töreninin ardından organizasyonda yer alan tüm sporcularla birlikte protokol üyelerinin toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

İŞTE ÖDÜL ALAN TÜM SPORCULAR

5. Uluslararası Süleymanpaşa Optimist Kupası’nda dereceye giren sporcular ise şöyle:

SENIOR GENEL KLASMAN

1. Weka Bhanubandh – Tayland / Thailand Sailing Team

2. Alina Shapovalova – Ukrayna / S. S. Sailing Team

3. Uğur Yıldırım – Türkiye / Karşıyaka Yelken Kulübü

4. Ege Ayyıldızbayraktar – Türkiye / Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

5. Ekin Su Gökkurt – Türkiye / Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

SENIOR KIZLAR

1. Alina Shapovalova – Ukrayna / S. S. Sailing Team

2. Ekin Su Gökkurt – Türkiye / Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

3. İlayda Şen – Türkiye / Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

JUNIOR GENEL KLASMAN

1. Sviyatoslav Madonich – Ukrayna / Zatoka Sailing Club

2. Volodimir Sliesarevskyi – Ukrayna / S. S. Sailing Team

3. Ece Çaldağ – Türkiye / İstanbul Yelken Kulübü

4. Kuzey Kariş – Türkiye / Fenerbahçe Doğuş Yelken

5. Danyil Mykhailichenko Ukrayna / Odessa Regional Youth Sailing

JUNIOR KIZLAR

1. Ece Çaldağ – Türkiye / İstanbul Yelken Kulübü

2. Azra Mergen – Türkiye / Galatasaray Yelken

3. Zeynep Elaköy – Türkiye / Fenerbahçe Doğuş Yelken

CHERRY ULUSLAR KUPASI ERKEKLER

1. Weka Bhanubandh – Tayland / Thailand Sailing Team

2. Jake Mallia – Malta / Birzebbuga

3. Eren Üçsel – Türkiye / İstanbul Yelken Kulübü

CHERRY ULUSLAR KUPASI KIZLAR

1. Alina Shapovalova – Ukrayna / S. S. Sailing Team

2. Ekin Su Gökkurt – Türkiye / Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

3. Emily Fenech – Malta / Birzebbuga

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR