Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEM4 YENİ YAŞAM ALANI DAHA KAZANDIRIYOR

4 YENİ YAŞAM ALANI DAHA KAZANDIRIYOR

Çerkezköy  Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy’e dört farklı noktasına kazandırılacak olan yeni park ve yeşil alanlarının yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

YAŞAM ALANLARIMIZ ÇOĞALIYOR

Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Çerkezköy’de park alanlarına yenilerinin eklendiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yeni parklarımızdan birini İstasyon Mahallemizde Poyraz Sokak’taki 2 bin 571 metrekarelik alan üzerine yapıyoruz. Buradaki parkımızda yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol ve futbol sahası yapıyoruz. Parkımızda ayrıca yürüyüş ve dinlenme alanları da olacak” dedi.

Çerkezköy’e  kazandırılacak bir diğer yaşam alanının ise Fatih Mahallesi Şeyma Sokak’ta 3 bin 480 metrekarelik bir alan üzerine yapılacağını ifade eden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çalışmalarımız devam ediyor. Buradaki park alanımızda da yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol ve futbol sahası yapıyoruz. Parkımızda yine yürüyüş ve dinlenme alanları da yapılacak” diye konuştu.

BAĞLIK MAHALLEMİZDE 2 FARKLI NOKTADA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Bağlık Mahallesi’nde iki farklı noktada yeni park alanlarının yapımına başlanıldığını sözlerine ekleyen Başkan Vahap Akay, Bunlardan ilki Aşık Veysel Sokak’ta 3 bin 724 metrekarelik bir alan üzerine yapılıyor. Diğeri ise Yaldız Sokak’ta 4 bin 213 metrekarelik bir alan üzerine yapılıyor. Aşık Veysel Sokak Parkı’nda yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol ve futbol sahası yapıyoruz. Yaldız Sokak Parkı’nda da yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol sahası yapıyoruz. Bu parklarımızda da ayrıca yürüyüş ve dinlenme alanları olacak” açıklamalarında bulundu.

HER ŞEY DAHA YAŞANILABİLİR BİR ÇERKEZKÖY İÇİN

Çalışmaların en kısa zamanda tamamlanmasının hedeflendiği kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Parklarımızda aydınlatma ve otomatik sulama sistemleri de yapılacak. Bu parklarımızın yapımlarının tamamlanması ile birlikte yaklaşık 14 bin metrekarelik park ve yeşil alanı daha vatandaşlarımızın kullanımına kazandırmış olacağız. Daha yeşil, daha güzel, daha yaşanılabilir bir Çerkezköy için çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR