Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEM32 MİLYON TL'LİK İHALE İPTAL OLDU

32 MİLYON TL’LİK İHALE İPTAL OLDU

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Süleymanpaşa Ulaşım ihalesi iptal edildi.

Büyükşehir Belediye binasında yapılan ihaleye sadece mevcut firma TETAŞ A.Ş katıldı. TETAŞ bu ihaleyi ancak 3 milyon TL civarında yapabileceğini belirterek teşekkür mektubu verdi. TETAŞ yetkilileri Teminat mektubu ve teklif mektubu vermedi. Başkan Kadir Albayrak ise ihaleye giren TETAŞ’ın 2 dosyasının eksik olduğu belirterek Süleymanpaşa ulaşım ihalesinin iptal edildiğini açıkladı.

GEREKİRSE BELEDİYE YAPAR

İhale sonrası açıklamada bulunan Kadir Albayrak, “İhale iptal edilmiştir. Ama bu muhammen bedelin altına düşmemiz mümkün değildir. Gerekirse belediye yapar, şirket yapar, büyükşehir yapar. Vatandaş mağdur bırakılmaz” dedi.

BU FİYATLARA BU İŞ YAPILMAZ

Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sami Kayın, “Belediye bu işten yaklaşık 10 milyon TL zarar edecektir. Genel sekreter Fatih Ünsal’ın da olduğu toplantıda TEKPARK’ın Kumbağ’dan çekme kararı almışlar. Sonrada gelmişler burada 32 milyon TL ihale yapıyorlar” dedi.

TETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Küçükmidil ise ihale sonrası yaptığı açıklamada, “Bu şartlarda ihaleyi kimsenin alma şansları yok. Evraklarımızın hepsi tam. Yine en büyük adayları biziz. Araç fiyatlarının bu kadar pahalı olduğu dönemde bu fiyatların olması imkansız. Tekrardan yapılacak ihaleye gireceğiz. Bu fiyatlara bu iş yapılmaz” dedi.

ERTAN GENCE

 

TETAŞ YETKİLİLERİ ALBAYRAK’A İHALE DE TEŞEKKÜR MEKTUBU VERDİ

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR