Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMBALKAN ŞEHİTLERİNİ UNUTMADILAR

BALKAN ŞEHİTLERİNİ UNUTMADILAR

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanı Hayrullah ZIVALIOĞLU Tekirdağ İlinde bulunan Balkan Şehitlikleri olan Malkara/ SağlamTaş Derinçatak Balkan Şehitliği ve Süleymanpaşa/Yukarı Kılıçlı Balkan Şehitliği (Kaz Vakası) ‘ni ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.
Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanı Hayrullah ZIVALIOĞLU ziyaretin ardından yaptığı açıklamada; ‘’Tekirdağ Ülkü Ocakları olarak, vazifeye geldiğimiz ilk günden bu yana Ahde Vefa imandandır şiarı ile hareket edip unutulmaya yüz tutmuş Manevi boyuttaki her değerimize Sahip çıkma gayretinde davranıyoruz.
Balkanlar meselesine de ayrı bir ehemmiyet göstererek vazifeye atandığımız ilk günlerden itibaren Neler yapmalıyız düşünceleri içerisindeyiz bu minvalde aylar öncesinde il yönetimimizin içerisinde ayrıca bir “Balkan Çalışma Grubu” oluşturduk ve aylardır Balkanlardaki soydaşlarımız ve buradaki vatandaşlarımızın arasında köprü olabilme görevini nasıl meydana getirebiliriz hususunda tartışıyoruz.
Balkan Çalışma grubumuzun tavsiyelerinde ALLAH ‘ın izni ile gerçekleştirmeyi kendimize hedef edindiğimiz Projelerimiz var.
Bugün bu ziyaretimiz ile Ya ALLAH deyip Balkan Türklerinin geçmişteki yaşadığı onlarca çileye ses olmaya Balkanlardaki Soydaşlarımızın kimsesizliğine el uzatmaya, Hasretlerine Derman olmaya kararlılık göstererek Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit YILDIRIM beyin de müsade ve talimatları ile yola çıkmış durumdayız.
Bilge Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ beyin tasvir ettiği her bir ülkücü çift Başlı Selçuklu Kartalı gibi olacaktır, bir başı doğuya bir başı batıya bakmalıdır ” ifadelerini de kendimize rehber edinerek Tekirdağ Ülkü Ocakları olarak Bir yüzümüz devamlı Balkanlara dönük olacaktır.Kızıl elma idealimiz Balkanlar Meselesini ALLAH’ın izni ile Tekirdağ Ülkü Ocakları ‘na ANA VİZYON olarak kazandırabilmektir.’’ ifadelerine yer verdi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR